Camso Solideal

Camso Solideal

İz Yapmayan Segmanlı - Segmansız Dolgulu Lastik

 

Neden Dolgu Lastik
Dolgu lastikler, havalı lastiklerin zayıf yönleri göz önüne alınarak geliştirilmiştir. Temelde aynı işlevi görürler; ancak havalı lastikte yükü hava taşırken, dolgu lastikte yükü kauçuk karkas taşır. Bu sebeple dolgu lastiklerde patlama, hava basıncının azalması ya da tamamen havasız kalma gibi sorunlar ortaya çıkmaz.
 
Dolgu lastikler gerek diş derinlikleri gerekse de diş derinliklerinin bitmesi sonrası diş açma uygulaması sayesinde havalı lastiklere oranla çok daha uzun ömürlüdürler.
 
Havalı lastikler yüklü vaziyetteyken patlama veya hasarlanma ile karşı karşıya kalması halinde iş kazalarının oluşma riski ortaya çıkabilir.
 
Dolgu lastikler, havalı lastiğin hasarlanma ya da havasız kalma dolayısıyla servis dışı kalmasından ötürü yaşanacak zaman ve iş kayıplarının kullanıcı için önemli bir maliyet teşkil ettiği kullanım alanlarında tercih edilmektedir.
 
İz bırakmayan (Beyaz) dolgu lastikler, kullanılan zeminde lastik izi kalmaması amacıyla geliştirilmiştir. İz bırakmayan lastikler başlangıçta hijye ihtiyacının ön planda olduğu gıda, ilaç, beyaz eşya vb. sektörlerde tercih edilmekteyken, epoksi zemin kullanımının artmasından dolayı her geçen gün kullanım alanı artmaktadır. İz bırakmayan lastikler "Beyaz Dolgu" olarak adlandırılsa da, ürünlerin rengi açık bej, sarı yada gri olabilmektedir. Soli-Max Premium iz yapmayan lastikler bej renginde, Soli-Max ExtraPremium iz yapmayan lastikler gri renkte beğeninize sunulmaktadır.
 
Kullanılan jantın yapısına göre standart (segmansız) ya da kendinden segmanlı (segmanlı) olarak ayrılırlar. 
Mesaj Gönderin Hemen Ara